vshapelogo

Evde Yapılan Peeling Tarifleri

Evde Yapılan Peeling Tarifleri

Evde Yapılan Peeling Tarifleri

Cilt üzerine yapılan peeling, cildin üst katmanında dökülmek üzere olan derinin ve ölü hücrelerin etkin bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Yapılan peeling uygulamaları, cilt üzerinde oldukça yararı bulunan bir bakım türüdür. Bu yararlar arasında, soluk ciltlerin canlanması, ciltte sağlıklı bir görünüm yaratılması ve özellikle de cildin kendini yenilemesi en başta gelen özellikler arasında yer almaktadır. Bu tür uygulamalar için sadece bakım salonlarında değil de, evde de hazırlanarak yapılan peeling işlemleri yapılabilir. Evde kolayca bulunan malzemeler ile peeling hazırlayarak, cildinizi şımartabilirsiniz. Sizler için önerdiğimiz iki ayrı içerikteki peeling tariflerinden birini uygulayabilirsiniz.

 

Peeling Malzemeleri  (1.tarif yağlı ciltler için)

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı Türk kahvesi
 • 1 yemek kaşığı limon suyu

 

Tüm malzemeler karıştırılır ve cildinize sürünüz. Cilt üzerine sürme aşamasında ise hafif ovarak ve masaj yaparak cilde sürülmesi şarttır. Cilt üzerine kese yapar gibi, bu uygulamayı 2,3 dakika kadar devam ettirip ılık su ile yıkayınız.

 

Peeling Malzemeleri (2. tarif)

 • 1 tatlı kaşığı mısır unu
 • 1 çay kaşığı nemlendirici krem
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt

 

Tüm malzemeleri karıştırıp, tıpkı ilk tarifteki gibi cilt üzerinde masaj yaparak ortalama 2 dakika kadar yüzünüze uygulayıp, yıkayınız. Bu uygulama daha çok kuru ciltler için etkili bir peeling tarifidir. Haftada 2 defa yapabileceğiniz bu bakım kürünün etkisini, işlem sonrasında hemen fark edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook Twitter FriendFeed Google +

2 comments on “Evde Yapılan Peeling Tarifleri

 1. Ebru diyor ki:

  Denedim çok güzel oldu, tavsiye ederim :)

 2. nalan diyor ki:

  Gerçekten etkili. Teşekkürler

Size Özel